چاپ        ارسال به دوست

۱۸ طرح پژوهشی مشترک میان ایران و روسیه اجرایی می‌شود.

۱۸ طرح پژوهشی مشترک میان ایران و روسیه اجرایی می‌شود.

نشست بررسی و تصمیم گیری در مورد طرحهای پژوهشی مشترک ایران و روسیه در راستای تفاهم نامه مشترک میان بنیاد علم دو کشور در محل صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برگزار شد


.

نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) در این نشست با ابراز خرسندی از گسترش سطح همکاری و افزایش تعداد طرح های پژوهشی مورد حمایت از ۱۲طرح به ۱۸طرح، از حضور یک روزه نمایندگان بنیاد پژوهش بنیادین روسیه تقدیر کرده و آن را نشانه تعهد به همکاری مشترک دانست.

ضرغام در ادامه خواستار افزایش زمینه های همکاری به ویژه در زمینه برگزاری کارگاه های مشترک تعیین اولویت های منطقه ای و بررسی چهارچوب طرح های چند جانبه مشترک شد.

در ادامه نیز پروفسورPanchenko رئیس بنیاد پژوهش های بنیادین روسیه(RFBR) سرعت در اطلاع‌رسانی و انتشار دومین فراخوان حمایت از رساله های دکترا و در نهایت نتیجه همکاری مشترک میان دو بنیاد را ستودنی و تعدادبالای طرح‌های دریافتی را نقطه عطف همکاری ایران و روسیه دانست.

رئیس بنیادRFBR همچنین نقطه قوت همکاری مشترک ایران و روسیه را مشارکت بالای دو دانشگاه لومونوسوف مسکو و سنپیترزبورگ دانسته و این امر را نوید بخش همکاری های بیشتر میان دانشجویان و اساتید ایران و روسیه دانست.

در پایان این نشست طرفین ضمن امضای متمم، برنامه اجرای ۱۸طرح مورد حمایت برای سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷را نهایی و بر ادامه همکاری در سطوح گسترده تر تاکید کردند.

منبع:ISTI

 


١١:١١ - يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٤٠٦